První příspěvek

Dlouho jsem přemýšlel, o čem bych měl napsat svůj první příspěvek na tento blog. Mám za sebou hodně článků, ale na svůj osobní blog bych měl dát něco opravdu plnohodnotného. Něco, co přitáhne lidi, aby se sem vraceli, aby se těšili na další a další texty.

No a pod takovýmto tlakem, co jsem si nastavil sám na sebe, samozřejmě žádný nápad nepřichází 🙂 Tedy nápadů by byla spousta, ale každý skončí hned u první věty. A přijde zásek, totální zásek, jaký už jsem dlouho neměl. Můj první příspěvek bude asi o tom, že nemám první příspěvek na blog. Zajímavý kruh.

Ale ne, zužitkuji to, co mě právě v tuhle chvíli brzdí. Co my nedovolí, aby se moje prsty rozletěly po klávesnici (používám na to jen čtyři).

Vyhněte se tlaku!

Ano, přesně tak. Vyhněte se tlaku. Ne tomu, co na vás vytváří okolí (tomu se většinou uhýbá hodně složitě), ale tomu, co na sebe vytváříte vy sami. Je to zbytečný a nestojí to za to. Ve chvíli, kdy se zbavíte vnitřního tlaku, ustoupí i ten vnější. Zkuste si vzpomenout na třetí Newtonův zákon. Zákon akce a reakce. Pokud působíme na něco silou, stejná síla působí i zpátky. Pokud na sebe vytváříme tlak, pokud si v sobě vytváříme tlak, musí se zákonitě vytvořit i stejně velký tlak zvenčí. Energie se musí vyrovnat. Tak to bylo a tak to vždy bude.

Zbavte se tlaku, který kladete sami na sebe. Já to jdu taky udělat. Přesně v tuto chvíli. Končím s psaním svého prvního příspěvku!

Tagy:
Martin
Jsem takový, jaký jsem. Mám se rád takový, jaký jsem. Nebudu jiný, než takový, jaký jsem. Jednoduše řečeno: JÁ JSEM :-)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *